Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dr(o)bečky

 

 

Chris se rozhodl, že skončí s imitováním v televizních show, s výjimkou diskusních pořadů. Publikum totiž výstupy neustále srovnávalo a tvrdilo, že „ty starší jsou prostě lepší“.

 

 

Chris je blázen do veteránů. Má už docela slušnou sbírku, včetně jedné dodávky a několika motorek.  Doslova pro ně žije. Někdy se dokonce i oblékne podle toho, kterým autem se chystá vyjet. To znamená, že když jede vozítkem z roku 1939, vezme si kompletní výstroj včetně jezdeckých kalhot a bot (i když dnes už tohle provozuje spíš výjimečně). Po celém domě má spoustu automobilových pamětihodností, Danny John Rules jednou prohlásil, že jeho garáž je už pomalu větší než jeho vlastní obydlí.
ObrazekChris přispívá do Practical Classics magazine – časopisu pro fanoušky automobilových veteránů. (V Británii je možné, na rozdíl od České Republiky, si staré auto upravit a normálně s ním jezdit po silnicích. U nás na to potřebujete jakási šílená povolení od nějakého svazu nebo čeho, který vám potvrdí, že jste auto nijak historicky nepoškodili – je tedy dokonale dobově konzervováno, leč přečasto nejezdí. Tady by tedy Chris dlouho nevydržel:) Zde je jedna ukázka

 

Během natáčení Červeného Trpaslíka Chris sbíral i nejrůznější oznamovací tabulky  - to inspirovalo scénáristy ke vzniku Rimmerovy slavné sbírky telefonních sloupů 20.století.

 

V roce 1987 se oženil s italskou dívkou Monikou. Později bohužel zjistil, že jejich vztah je spíš o vášni než o lásce, takže se po třech letech rozvedli.

 

Na autobusové zastávce Waterloo station seznámil s módní nákupčí Aleks, kterou si třetího prosince 1997 vzal. Momentálně spolu žijí v anglické vesnici Berkshire. Chris vzpomíná: "Vždycky jsem ji z dálky obdivoval na železniční zastávce. Jednoho dne byl ve Waterloo bombový poplach a já si řekl: "Udělám to. Žiješ jen jednou." Přitočil jsem se a začal srdečnou konverzaci o jejím černém kabátu z umělé kožešiny. A teď jsme manželé." Mají spolu dvě děti.

 

 

Po natočení dílu Jiná dimenze seriálu Červený trpaslík se ztratila paruka Eso Rimmera. Oficiální obvinění sice nikdy nebylo vzneseno, štábem ovšem kolovalo mínění, že si ji ponechal Chris Barrie a občas si ji nasazuje, když nikdo není doma.

 

 

V dílu Červeného trpaslíka Psychoteror po odvysílání scény, v níž je Rimmerovi strženo roucho, aby mohl být následně smyslně potírán olejem, přišlo do Red Dwarf Smegazinu několik nesmělých, ale i odvážných obdivných dopisů. Na dotaz, co říká svému novému postu sex-symbolu, se Chris Barrie jen začervenal a odvětil: „Nevím, o čem to mluvíte.“ a o

 

Nevím, o čem to mluvíte.“

Rob Grant vzpomíná, že s některými z hlavních protagonistů při natáčení dílu Návrat do reality ještě nebyl podepsán kontrakt na VI. sérii. „Ve scénáři stálo: Nový Rimmer a nový Lister přichází do herní místnosti. A pod tím byl v závorce vzkaz pro Chrise Barrieho a Craiga Charlese: „Tak co, bojíte se, chlapci?“

 

 

V díle Jiná dimenze ve scéně, kdy Eso vchází do předpokoje s Mellie, která mu vzápětí nabídne lehce kaloricky náročnou zábavu, je český překlad lehce nepřesný:

MELLIE: Kdybys měl zájem, budu ve své kajutě politá javorovým sirupem.

ESO: Lituji, Mellie. Co je v domě, není pro mě.

MELLIE: Vzdávám to.

ESO: Tak ve 13:00.

Scéna vyznívá lehce nelogicky – Mellie to vzdává, ale Eso jí hned oproti předchozímu prohlášení slíbí návštěvu.

V originále je scéna takto:

MELLIE: Because if you're interested, I'll be in my quarters, covered in maple syrup

ACE: I'm sorry, Mellie, I don't fraternize with the staff.

MELLIE: I resign.

ACE: I'll be there at 1300.

Neboli:

MELLIE: Kdybys měl zájem, budu ve své kajutě politá javorovým sirupem.

ESO: Lituji, Mellie. Co je v domě, není pro mě. (doslova – Nebratříčkuju se s personálem.)

MELLIE: Dávám výpověď.

ESO: Tak ve 13:00.

Obětovat kariéru sekretářky oproti obědu s Eso Rimmerem – věru těžká volba. Taky to rozhodnutí trvalo zatraceně dlouho.

 

 

Chrisovy nejoblíbenější díly Červeného trpaslíka jsou Trosečníci a Jiná dimenze (bavilo ho hrát najednou Rimmera/Eso Rimmera a střídání jejich charakterů).
Chrisovy nejneoblíbenější díly Červeného trpaslíka jsou Pozpátku (dost nechutné) a Démoni a andělé (dost nepohodlný kostým:).

 

Chris se na začátku natáčení Červeného Trpaslíka srdečně nesnášel s Craigem Charlesem. Antipatie naštěstí časem vyšuměla, ale pomohla jim věrohodně ztvárnit averzi Rimmera a Listera.

 

10 Chrisových nejoblíbenějších filmů

 1. Svědek (1985)
 2. Krotitel Morant (1980)
 3. Nebezpečná rychlost (1994)
 4. Byl jsem při tom (1979)
 5. Italian Job (1969)
 6. Chitty Chitty Bang Bang (1968)
 7. Velký útěk (1963)
 8. Bullitův případ (1968)
 9. Appointment  to London (1953)
 10. Sedm (1998)

 

10 Chrisových nejoblíbenějších sitcomů

 1. Hotýlek
 2. Jistě, pane ministře
 3. I'm Alan Partridge
 4. One Foot in the Grave
 5. Dad's Army
 6. The Two Ronnies
 7. Morcambe and Wise
 8. Slinger's Day
 9. Pets Win Prizes
 10. Triangle

 

 10 Chrisových nejoblíbenějších hudebníků

 1. The Beatles
 2. Bob Dylan
 3. David Bowie
 4. Elton John
 5. Elvis Presley
 6. The Band of the Royal Scots Dragoon Guards
 7. Kenny Ball and his Jazzmen
 8. James Last (hlavně album Melodies of the Century)
 9. Otec Abraham a Šmoulové (hned se pozná, kdo má doma malé děti:)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

asi jo no

(Sulcie, 27. 11. 2009 17:21)

Nojono, dlouhý vlasy, vousy a metalový hadry :D 8) to je moje. Ale jak jsem již jednou řekla, Chris je vyjímka :) ( ale aspoň troška by ten metal mohl poslouchat :P )

Re: Zlej Rimmer

(Angie.fan, 26. 11. 2009 18:26)

A ty máš nesporně zajímavý vkus:)))

Zlej Rimmer

(Sulcie, 26. 11. 2009 14:39)

Možná že měl v Démoni a Andělé dost nepohodlný kostým, ale vypadal v tom no....docela.... zajímavě :) Docela....dost zajímavě :) :D