Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chris Barrie

 

Chris Barriese narodil 28. března 1960 v německém Hannoveru (jeho otec byl v armádě) a později chodil do internátní metodistické školy v Belfastu v Severním Irsku. Zbožňoval to tam a stal se v posledním ročníku předsedou třídy.

V průběhu posledního ročníku si hledal práci u městského úřadu. Skončil na hřbitově – u pohřbívání, čištění náhrobních kamenů zamykání brány na noc. Nebyl totiž dostatečně kvalifikován pro kopání hrobů.

Jako další cestu pro vzdělávání si vybral obchodní školu na brightonské polytechnice, jenomže po velmi krátké době zjistil, že tohle pro něj není ta pravá cesta. Napsal svým rodičům čtyřstránkový dopis, ve kterém jim vysvětlil, že chce odejít a stát se hercem. V té době už byl členem herecké společnosti, zahrál si i v seriálu 'Dial M for Murder'.

V zaměstnání zatím povýšil -  dělal uklízeče vozíků na parkovišti v supermarketu. Následně se přesunul do sportovního oddělení v obchodním domě Harrods. O téhle části své kariéry dnes mluví s humorem a tvrdí, že právě tam padlo jeho definitivní rozhodnutí zabývat se imitováním - utahoval si z mnoha lidí tak, že je napodoboval. Jeden z jeho žertíků ho nakonec stál místo. To když napodobil ředitele obchodního domu a jeho jménem zatelefonoval jednomu z prodejců, aby přinesl značné množství kriketových pálek na hlavní schodiště. Nebohý prodejce pak na schodech stanul tváří v tvář pravému řediteli, který ho důrazně vyvedl z omylu. Chris se k žertíku přiznal a zhatil si tak slibně se rozvíjející prodejní kariéru.

Tím se ocitl mezi nezaměstnanými. Nějakou dobu se věnoval kriketu a pak si našel práci jako řidič dodávky. Nastalo několik menších nedopatření, když doručil nesprávné zásilky nesprávným lidem, a konečně se rozhodl, že showbusiness je připraven na nový druh komiky. Účinkoval v mnoha show, například v Comedy Store nebo v David Essex show, kde vystoupil s dvouminutovým spotem.

Jedním z důležitých úseků Chrisovy kariéry bylo v osmdesátých letech parodování známých osobností v pořadu Spitting Images (u nás běžel podobný pořad Gumáci). Chris na něm pracoval od úvodního dílu v roce 1983 až do roku 1990. Vytvořil zde mnoho různých postav a skečů včetně několika speciálů pro NBC a americkou společnost HBO.

Občas si zahrál menší role v seriálech, u nás jsme ho mohli vidět v sérii "Mladí v partě" (1982) a skvělé "Černé zmiji" (1987) s Rowanem Atkinsonem (věčná škoda, že se tam neuplatnil víc, jeho "evil revolutionary" je naprosto neodolatelný - fotky).

V roce 1987 byl Chris obsazen do role nesnesitelného Arnolda J. Rimmera v jistém seriálu Červený trpaslík.

V roce 1990 stvořil další groteskní postavu, Gordona Brittase, pro změnu nesnesitelného ředitele centra volného času. Seriál The Brittas Empire běžel v sedmi sériích a vyvrcholil v roce 1997 vánočním speciálem.

V roce 1998 Chris projel Británii se svou one man show, objevil se ve filmu White Goods (Kdo nehraje, nevyhraje) a natočil pro BBC 12 dílů seriálu A Prince Among Men (Princ mezi muži).

V dalších letech se Chris soustředil především na společenské akce jako například hostování při předávání různých cen, moderování konferencí a tzv. after dinner speaking – zábavné večerní výstupy v klubech. Zahrál si také v obou dílech Lary Croft butlera Jamese Hillaryho.

Začátkem roku 2004 začal Chris na kanálu Discovery uvádět pořad Massive Engines, na který navazovala série Massive Machines a Massive Speed.

Loni Chris natočil film Obchod století, komedii o partě zlodějíčků, kteří se rozhodnou ukrást a zpeněžit vesmírné vozítko. Zahrál si i menší roli ve Vraždách v Midsomeru a ředitele v seriálu When Evil Calls.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář