Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chris Barrie RimmerJenom sympaťáci umírají mladí.

 

ARNOLD JIDÁŠ RIMMER

 

Vzhledem k tomu, že jste zabloudili na tuto stránku, pravděpodobně jste už nejspíš slyšeli o Červeném trpaslíkovi a Arnoldu Jidáši Rimmerovi, Bdp. Sdp. (bronzový diplom za plavání, stříbrný diplom za plavání).

Druhý technik na jupiterské důlní lodi, kde bohužel i robíci mají vyšší postavení (dokonce i ten, co se zbláznil). Má jediného podřízeného – Davea Listera, díky kterému drží rekord v počtu podaných stížností.

Rimmer je jednou z hlavních postav seriálu, což je pro neznalé poněkud překvapivé vzhledem k faktu, že je mrtvý. Zahynul spolu s drtivou většinou posádky při atomovém výbuchu, který způsobil špatně opravený tepelný štít. Obecně se mělo za to, že opravu zvoral Rimmer, ale později se při soudním řízení ukázalo, že tak naprostý ztroskotanec jako on nemá ani na to, aby způsobil OPRAVDU pořádný malér.

Poté, co se radiace rozptýlila, stvořil palubní počítač Holly Rimmerův hologram, aby jediného přeživšího Davea Listera udržel při zdravém rozumu (co chcete od někoho, kdo sice má mít IQ 6000, ale stěží by to IQ i napsal).

Rimmer je totiž fňukna, zbabělec, tupoun, ufňukánek, neurotik, křivák a ubožák a hlavně velkej kus vola. Žil, zemřel a bohužel nadále existoval opovrhován rodiči, bratry, a vlastně každým, s kým kdy přišel do styku. Ehm, do styku asi není ten nejpřesnější výraz. Tam se Rimmer moc nenachodil.

V jiných dimenzích se setkává se svými nejrůznějšími verzemi (jako by jeden Rimmer bohatě nestačil). Seznámí se s ženskou verzí sebe sama – Arlene Rimmerovou, která se mu kupodivu a navzdory hypnóze nijak nezamlouvá. Je totiž úplně stejná jako on. A jak víme, Rimmer sám se sebou na jedné lodi nevydrží.

Jeho další verzí je Billy Doyle, chlápek s vizáží křečka po elektrickém šoku a chodící reklama na parfém Eau de tchoř. Mohlo by to snad být jěště horší? Samozřejmě že mohlo. 

Objevil se Eso Rimmer. Muž s charismatem až na půdu a doktorátem v oboru krása a dokonalost. Živoucí důkaz toho, čeho mohl Rimmer dosáhnout (kdyby nespočetněkrát nepropadl u astronavigačních zkoušek na důstojníka, kdyby ho rodiče milovali, kdyby mu dali stejné šance jako jeho třem bratrům, kdyby se dostal na kvalitní školy, kdyby nebydlel s Listerem a jeho kytarou, kdyby na důstojnické večeři nepodávali polévku Gaspacho…).

Chris Barrie RimmerJednoho dne nastane podivná vesmírná anomálie a Rimmer na Hololodi setká s holografickou důstojnicí Nirvanah Craneovou. Ta se do něj navzdory všem přírodním zákonům zamiluje (ačkoli otřesem mozku prokazatelně netrpí). Rimmer její city opětuje a opět navzdory všem přírodním zákonům obětuje pro její záchranu svou možnost sloužit na Hololodi jako důstojník. Ten den nebylo s vesmírem cosi v pořádku.

Rimmer se vrátil. S ním jeho neurózy, lidové tance, Reggie Wilson a sbírka telegrafních sloupů 20. století.

Všechny pokusy se ho zbavit byly marné. A že některé vypadaly slibně. Třeba na psychoměsíci ho málem zlikvidovalo jeho vlastní sebepohrdání (je velmi zvláštní, že ačkoli Rimmera se odstranit nepodařilo, patří tenhle díl kupodivu k nejoblíbenějším – čím to?). Asi nejhorším fiaskem bylo jeho odeslání červí dírou na opuštěnou planetu, kde měl strávit  šest set let sám se sebou. Může být něco horšího, než být šest století na jedné planetě s Rimmerem? Může. Být šest století na jedné planetě s velkou spoustou Rimmerů.

A pak, jednoho zázračného dne, se to stalo. Objevil se opět on – Eso Rimmer. Zjevil se jako přízrak, a ještě v posledním tažení stvořil z nesnášeného druhého technika vesmírného hrdinu. To je frajer!

Jenže…

Snad že se Daveovi tolik stýskalo, byl Rimmer nanoboty v poslední sérii vzkříšen k životu. Ano, skutečně k životu, jelikož tentokrát je Rimmer živý, jeho kariéra hologramu byla definitivně skončena. Ne že by mu to bylo k něčemu dobré. Strava ve vězení je příšerná a Rachel pravděpodobně vybuchla spolu s Kosmikem. Navíc mu v posledním díle hrozí dost ošklivá smrt. Zase. Ale nebojte se. Jenom sympaťáci umírají mladí.  

 
 

Chris Barrie a Červený trpaslík

 
Chris BarriePoprvé si Chrisova talentu Doug Naylor a Rob Grant všimli, když mu nabídli, aby namluvil postavu Haba v rozhlasové hře "Dave Hollins: vesmírný kadet", která se stala předstartérem "Červeného trpaslíka". Když se Naylorovi a Grantovi konečně podařilo v roce 1987 prosadit u BBC svůj seriál, počítali hned od začátku s tím, že jednou z hlavních postav bude Chris Barrie, ovšem plánovali pro něj roli Davea Listera, zatímco v případě Arnolda Rimmera uvažovali o známém Alfredu Molinovi. Události se ovšem vyvinuly jinak a Chris Barrie skončil u role ctižádostivého magora Arnolda Rimmera.

Během první série, která původně nebyla příliš úspěšná, se téměř vše točilo kolem vztahu naprosto rozdílných osobností - Listera a Rimmera. Rimmer měl za úkol chovat se co nejnesnesitelněji a lézt Listerovi na nervy. Mírný zlom v Rimmerově charakteru přinesla poslední epizoda první série "Já na druhou". (Která vlastně původně vůbec neměla být, řada měla končit epizodou "Sebevědomí a Mindrák".) Tehdy se ukázalo, že v Rimmerově postavě jsou skryty ohromné možnosti a jeho špatné vlastnosti mohou být i okouzlující. Paradoxně dodatečně doplněná epizoda probudila ve spoustě lidí zájem o "Červeného trpaslíka". Chris Barrie k tomu řekl:"Vždycky jsem věřil, že tenhle program bude úspěšný. Potřeboval jen čas, protože byl tak odlišný od všeho ostatního, co se v BBC objevilo."

Barrie strávil s "Červeným trpaslíkem" šest let, během kterých rozvíjel Rimmerovu postavu a mírně jí přizpůsobil své vlastní povaze. V roce 1993 BBC seriál ukončila, ale znovu se k němu vrátila sedmou řadou o čtyři roky později. Barrie po druhém díle odešel s tím, že nadále bude v Trpaslíkovi jen hostovat.  Rimmer byl však natolik postrádán diváky, že se znovu vrátil jako hlavní postava v osmé řadě.

 


OK.

Tak dobře.

Nejspíš to bude pravda.

Opatrně dýchejte. Sedíte? Kdyžtak si sedněte.

Tak jo.

Nové díly Červeného trpaslíka.

Tep se zrychluje? Jen klid.

Je vám špatně? Radši si lehněte. Ležíte?

PREMIÉRA 10. DUBNA

BRITSKÁ DIGITÁLNÍ TELEVIZE DAVE

JSOU ZPÁTKY!

 

Obrazek

 

 

Pátek 10. dubna
Zpátky na Zem - 1. část
Pistolníci z Apokalypsy
Karanténa
Pekelně ostrý výlet

Sobota 11. dubna
Zpátky na Zem - 2. část
Smeg Ups
Polymorf
Polymorf II - Emocuc

Neděle 12. dubna
Zpátky na Zem - 3. část
O natáčení "Zpátky na Zem"
Návrat do reality
Trosečníci

Pondělí 13. dubna
Zpátky na Zem - 1. část
Zpátky na Zem - 2. část
Zpátky na Zem - 3. část
O natáčení "Zpátky na Zem"

 

Ó bóže. Spíš bych věřila, že Rimmer objeví mimozemšťany.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Understanding Blood Intimidation Readings

(AAmugneejece, 8. 10. 2018 5:07)

Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-tadalafil-tablets/

Measuring Blood Tension

(ATugTutGlort, 28. 7. 2018 10:32)

Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-france-lyon/

Chris

(Anita, 19. 5. 2009 14:02)

I love you Chris.